“Solarbin” komprimerende avfallsbeholder m/solcelle og digital kommunikasjon
Komprimerende avfallsbeholder med solcelle og digital kommunikasjon.
“Solarbin” komprimerende avfallsbeholder m/solcelle og digital kommunikasjon
I bymiljøer og andre områder med høy aktivitet er avfallshåndteringen en utfordring. Her ser vi at komprimerende avfallsbeholdere som drives med solcelle og har digital kommunikasjon blir mer og mer populære. Denne type løsning øker kapasiteten og det blir færre tømminger. Avfallet tømmes i en standard 2-hjuls plastbeholder på 120 og 240 liter, og det kan også leveres for 360 liter beholder.
Solarbin komprimerer avfallet inntil 5x eller mer, avhengig av type avfall. I tillegg har beholderen integrert fotpedal, dvs. at den ikke stikker utenfor beholderen. Dette forenkler både snømåking og renhold. Kan også leveres med integrert eller utvendig montert askebeger.
Beholderen føres i flere størrelser / utgaver med følgende kapasiteter:
- 120 liter
- 240 liter
- 360 liter
I tillegg føres beholderen i en utgave uten solcelle/komprimering, men fortsatt med nivåmåler og digital kommunikasjon. Føres i alle utgaver og har samme utvendige mål som standard Solarbin, og passer derfor inn i kildesorteringsstasjonen med de andre. Løsningen kan for eksempel benyttes til panteflasker.
Flere typer innkast og ulike tømmemuligheter:
- Flere størrelser på innkastet
- Luke eller klaff’
- Fotpedal
- Sensor for berøringsfritt innkast
- Service/tømmedør kan plasseres både foran og bak
Innebygget sensor gir full oversikt med digital kommunikasjon.
Solarbin bruker den skybaserte programvaren “Britebin”. Systemet gir detaljert KPI rapportering og opererer på flere plattformer: PC, Android, og iOS. De to sistnevnte som app. Nivåmåleren leser av og registrerer fyllingsgrad, utarbeider tømmerutiner, statistikk på avfallsmengder og gir varsling via push, e-post eller sms.
Kundetilpasning med lakkering eller foliering. Solarbin er behandlet med antigrafitti – belegg slik at tagging enkelt kan vaskes vekk.
Service
EnviroPacs serviceavdeling dekker hele Skandinavia i samarbeid med servicepartnere. Vi gir assistanse, utfører installasjon og tar den periodiske servicen på anleggene. Våre rullende verksteder gjør at vi er hos kundene på kort varsel.
Vi tilbyr våre kunder en vedlikeholdsavtale, som over tid gir lavere driftskostnader og lengre levetid. Ved avtale kan det inngås 24 timers telefonvakt og serviceassistanse.
I samarbeid med EnviroPac sine salgsavdelinger har vi installert hundrevis av anlegg med spesialtilpasninger av maskiner og utstyr i tilknytning til bygningsmasse. Sammen med oss får kundene en økonomisk og miljøvennlig gevinst.
Vi tar service og installasjoner på alle typer maskiner og utstyr til avfall. Så vel faste kundeavtaler som enkeltoppdrag.
Vår kompetanse er unik, vårt mål er fornøyde kunder
Leasing / Finansiering
Vi tilbyr fleksible og konkurransedyktige løsninger for leiefinansiering av maskiner og utstyr. Enten du ønsker å optimalisere driften eller redusere kapitalbindingen, hjelper vi deg med å finne den mest kostnadseffektive modellen. Vi gir deg muligheten til å investere i moderne og effektivt utstyr, uten å belaste egenkapitalen.
Ved å velge leiefinansiering får du en rekke økonomiske og driftsmessige fordeler:
- Redusert kapitalbinding – frigjør likviditet til andre formål
- 100 % utgiftsføring – hele leiebeløpet kan kostnadsføres i regnskapet
- Større fleksibilitet – enkelt å tilpasse endrede behov for teknologiutvikling
- Forutsigbare kostnader – faste månedlige utgifter gir bedre økonomisk styring
Vi samarbeider med ledende aktører innen leiefinansiering for å sikre deg de beste betingelsene. Ta kontakt med oss for et uforpliktende tilbud og en gjennomgang av hvilke løsninger som passer best for din virksomhet.
Last ned brosjyre (pdf)


